Imaginarium – wystawa dzieł Tomasza Sętowskiego

Imaginarium/Foto. Radio Fiat

Od soboty, 12 czerwca w Muzeum Częstochowskim będzie można obejrzeć jubileuszową wystawę prac częstochowskiego artysty Tomasza Sętowskiego, przygotowaną z okazji sześćdziesiątej rocznicy urodzin Artysty i czterdziestolecia jego pracy twórczej.

Czym jest imaginarium? Pracownicy częstochowskiego muzeum odpowiadają, że jest to specjalna, dedykowana twórczości i samemu Tomaszowi Sętowskiemu.

Jak przekonują organizatorzy wystawy, Imaginarium przeniesie nas w fantastyczną podróż po krainie realizmu magicznego, której głównym przewodnikiem będzie postać Tomasza Sętowskiego, autora wszystkich wystawionych dzieł oraz obrazów. Kim jest ten częstochowski artysta, którego dziełami są m.in. „Strażnik Czasu” przy dworcu głównym PKP, czy „Wieża Babel” na Placu Biegańskiego? To artysta, który od początku swojej działalności związany jest z Częstochową

Na wystawie zostaną zaprezentowane prace z lat 2000-2020. Będą to głównie obrazy realizmu magicznego w technice mieszanej, a także rzeźby z brązu oraz wykonane w technice autorskiej szkice czy projekty. Według pracowników muzeum twórczość Sętowskiego jest jedyna w swoim rodzaju i zawiera charakterystyczne tylko dla niego motywy takie jak koła zębate, fascynacja maszynerią i geometrią, kobiety oraz ornamenty.

Wystawę można zwiedzać o 12 czerwca do 29 sierpnia bieżącego roku. Rzeźby i obrazy będzie można podziwiać w Ratuszu Miejskim.

Skip to content