IMGW ostrzega: znów możliwy silny wiatr

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej po raz kolejny w tym roku ostrzega przed silnym wiatrem. Tym razem alert dotyczy 15 województw, w tym regionu śląskiego.

Ostrzeżenia drugiego stopnia wydano dla zachodnich i środkowych regionów Polski. Spokojnie będzie tylko na Podkarpaciu. Grzegorz Walijewski z IMGW zapowiedział, że porywisty wiatr dotrze do Polski przed północą od zachodu i tam ma być najmocniejszy.

– W województwach: lubuskim, wielkopolskim i łódzkim wiatr może osiągnąć prędkość od 75 do nawet 100 km/h. W tych regionach obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia, w pozostałej części kraju (oprócz Podkarpacia) – pierwszego stopnia – powiedział rzecznik prasowy IMGW.

Na wschodzie kraju ma silnie wiać dopiero jutro rano. Grzegorz Walijewski dodał, że najbliższej nocy możemy spodziewać się też śliskich dróg w części Lubelszczyzny.

– W południowej części województwa lubelskiego możemy spodziewać się dziś oblodzeń, ponieważ obserwowane tam opady deszczu i deszczu ze śniegiem będą w nocy zamarzać. Tu szczególnie ostrzegam kierowców – dodał Grzegorz Walijewski.

Niż „Queena” będzie oddziaływał na pogodę w Polsce do poniedziałku. Później synoptycy prognozują znaczny wzrost temperatury.

BNO

Skip to content