Z udziałem przedstawicieli uczniów, nauczycieli i kuratorium, 3 września na Jasnej Górze odbyła się inauguracja roku szkolnego dla woj. śląskiego.

– Troska o polską oświatę to troska o młodych ludzi, aby ta edukacja, za którą jesteśmy odpowiedzialni, przebiegała w sposób właściwy, żeby zapewniała im właściwe warunki, uwzględniała ich potrzeby, a także potrzeby ich rodziców. Powierzamy tych młodych ludzi w opiekę Matki Bożej, aby ten rok szkolny, który właśnie się rozpoczął, przebiegał spokojnie bez żadnych trudnych chwil, które miały miejsce w poprzednim roku. Chcemy, żeby mogli spokojnie dotrwać do końca roku szkolnego, uzyskać promocję do następnej klasy i kontynuować swoją edukację –  mówił wicekurator oświaty Jacek Szczotka.

By każdą szkołę w Polsce kończyli ludzie mądrzy i dobrzy, choć mądrość kosztuje, a dobro jest trudniejsze. By do tego dzieła zapraszać Boga.

– Złe myśli, złe pomysły, złe rzeczy same nam się wpychają w życie. A mądrość? Nad mądrością trzeba czuwać. Jesteśmy tutaj na Jasnej Górze, żeby poprosić o takie czuwanie. Trzeba czuwać nad szkołą. Drodzy dyrektorzy, trzeba czuwać nad wychowaniem i kształceniem uczniów, przez was – nauczycieli, rodziców, ale i uczniów. Zło się samo wciska, a dobro trzeba umieć zaprosić – życzył w homilii bp Andrzej Przybylski biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej.

W woj. śląskim nowy rok szkolny rozpoczęło ponad 500 tys. uczniów oraz 160 tys. przedszkolaków.

BNO
Źródło: Radio Jasna Góra

Foto źródło: profil Facebook Lidia Burzyńska

Skip to content