Wyższe Międzydiecezjalne Seminarium Duchowne, Instytut Wyższych Studiów Teologicznych, Uniwersytet Jana Długosza, Politechnika Częstochowska i Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej – każde z tych miejsc czeka na nowych kandydatów. Warto się pospieszyć, bo czas ucieka, a chętnych przybywa!

Częstochowskie Seminarium zaprasza w swoje progi wszystkich mężczyzn, którzy czują, że mogą być powołani do formacji kapłańskiej. O szczegółach mówi ojciec duchowny – ks. Michał Pabiańczyk:

– Bardzo serdecznie zapraszamy do naszego seminarium w Częstochowie. Pierwszy egzamin mamy 13 lipca, później 14 września. Jeśli czujesz w swoim sercu, że Pan Bóg cię wzywa, że mógłbyś być księdzem, to bardzo serdecznie zapraszamy. 13 lipca o 10 w sobotę. Można złożyć papiery, przyjść i zapytać o to, co Ciebie interesuje.

Do Instytutu Wyższych Studiów Teologicznych zaprasza dyrektor uczelni, ks. Kamil Zadrożny. Rekrutacja trwa od 1 czerwca do 30 września:

– Oferta edukacyjna Instytutu Wyższych Studiów Teologicznych w Częstochowie obejmuje pięcioletnie jednolite studia magisterskie na kierunku teologia. Można wybrać dwie specjalności – specjalność katechetyczną albo teologię ogólną. W ofercie Instytutu są też podyplomowe studia teologiczne, trwające cztery semestry. Aby móc rekrutować na studia magisterskie, należy mieć zdany egzamin dojrzałości, natomiast na studia podyplomowe należy posiadać tytuł zawodowy magistra. Oczywiście, jeśli chodzi o formalności, to wykaz dokumentów znajduje się na stronie internetowej naszego Instytutu.

Jak zaznacza rzecznik prasowy Marek Makowski – Uniwersytet Jana Długosza również może pochwalić się bogatą ofertą kierunków studiów:

– Do 15 lipca trwa rekrutacja w Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. Przygotowaliśmy bardzo bogatą ofertę. Obejmuje ona 60 kierunków studiów pierwszego, drugiego stopnia, jednolite studia magisterskie, a także inżynierskie. Wśród nich znajdują się również takie kierunki, które można studiować w języku angielskim. Jest ich 10. Oferta jest niezwykle ciekawa i bogata. Wszystkich kandydatów zapraszam po więcej informacji na stronę uczelni.

Rzecznik prasowy Katarzyna Brendzel wyjaśnia, jak rekrutować na studia na Politechnice Częstochowskiej:

– Od 3 czerwca do 14 lipca trwają zapisy na wybrany kierunek studiów. W tym terminie należy założyć w systemie internetowej rekrutacji kandydatów swoje konto, uzupełnić o dane osobowe, krok po kroku wypełnić wszystkie instrukcje i do 14 lipca zapisać się na wybrany kierunek. Następnie trzeba dokonać opłaty rekrutacyjnej i kiedy kandydat otrzyma informację o zakwalifikowaniu się na wybrany kierunek studiów, należy składać dokumenty. Zapraszamy do nas od 16 lipca do 20 lipca do biura rekrutacji, które mieści się przy ulicy Dąbrowskiego 71 na parterze. Tam ekipa wytłumaczy kandydatom, jakie dokumenty należy złożyć, by stać się studentem Politechniki Częstochowskiej.

Nie lada gratką jest dostanie się do Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarne. O zaletach bycia strażakiem mówi st. bryg. Dariusz Andryszkiewicz:

– Dysponujemy jedynie 60 miejscami. Dostaną się tradycyjnie najlepsi z najlepszych. To jest miejsce, gdzie można rozpocząć niesłychanie piękną przygodę swojego życia, czyli zawód strażaka. Do tego trzeba powołania, dobrej kondycji fizycznej, zdrowia i przede wszystkim chęci, bo to jest piękna służba, poparta tym zaufaniem społecznym, ale też bardzo wymagająca. Przyjście do tej szkoły gwarantuje ukształtowanie profesjonalnego strażaka Państwowej Straży Pożarnej.

Niezależnie od tego, czy czuje się powołanie do kapłaństwa, chce się studiować teologię, kierunki medyczne, dziennikarstwo czy służyć jako strażak – w Częstochowie każdy znajdzie coś dla siebie.

Skip to content