Już niedługo podczęstochowski Olsztyn oraz gmina Janów staną się miejscami jurajskich balonowych zmagań. Kilkunastometrowe, kolorowe obiekty podziwiać będziemy przez kilka dni. W nadchodzący weekend czas wolny warto też poświęcić dla sztuki i wina, prezentowanych w ramach specjalnego festiwalu.

Do udziału w wydarzeniach trwających od 15 do 18 lipca zachęca wójt gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski:

– Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do Olsztyna. Startujemy już 15 lipca o godz. 19.00. Odbędą się pierwsze starty balonów na ogrzane powietrze w ramach Pucharu Polski. Zaznaczam, że jest to kapryśna dyscyplina sportu, więc tak naprawdę wszystko zależy do pogody. 16 lipca takie loty zaplanowane są w Złotym Potoku. Kulminacja wydarzenia odbędzie się dzień później w Olsztynie. Dodatkowo zapraszamy też na Festiwal Sztuki i Wina, który odbędzie się od 16 do 18 lipca. Festiwalowi towarzyszyć będzie szereg imprez. Na scenie wystąpi m.in. Stanisław Sojka. Będzie też można zapoznać się z tajnikami produkcji wina.

Jurajskie Zawody Balonowe, których współorganizatorem jest Aeroklub Śląski oraz Festiwal Sztuki i Wina to imprezy wpisane w kalendarz Olsztyna już kilka lat temu. Każdego roku atrakcje umiejscowione w malowniczym terenie Jury krakowsko-częstochowskiej zachęcają do przyjazdu kolejne grupy osób:

– Chcemy propagować uprawy winorośli na Jurze krakowsko-częstochowskiej. Wiemy, że nasze gleby niezbyt nadają się do uprawy zbóż czy też sadzenia ziemniaków. Dla winorośli wydają się natomiast znakomite. Piękną winnicę mamy m.in. w Złotym Potoku, Olsztynie czy Kusiętach. Wydaje się więc, że sadownictwo/rolnictwo może w tym kierunku podążać. Naszą rolą jest pokazywanie tych możliwości w najlepszy możliwy sposób.

Początek wszystkich atrakcji już 15 lipca o godz. 19.00. IV Jurajskie Zawody Balonowe objęte jest patronatem medialnym Radia Fiat.

IV Jurajskie Zawody Balonowe/fot. Gmina Olsztyn
Skip to content