IX Jasnogórska Pielgrzymka Częstochowskiego Hospicjum Domowego i Poradni Opieki Paliatywnej

Już po raz 9-ty na Jasną Górę pielgrzymowali pacjenci, pracownicy i wolontariusze Częstochowskiego Hospicjum Domowego i Poradni Opieki Paliatywnej. Chorzy modlili się do Matki Bożej, dziękując za dar wytrwałości w wierze.

O pielgrzymce powiedziała więcej organizatorka Dorota Krysińska: “Spotykamy się tutaj wszyscy razem, aby podziękować Maryi za łaski jakimi nas obdarza. Też i prosić o umocnienie, ponieważ choroba nowotworowa niesie ze sobą wiele cierpienia, trosk, czasami zwątpienia i nawet buntu do Pana Boga. I właśnie o to chcemy prosić, o siłę

W pielgrzymce wzięło udział kilkudziesięciu podopiecznych hospicjum. Msza święta została odprawiona w Kaplicy Matki Bożej, przed obliczem cudownego obrazu. Chorzy prosili w niej o siłę i pokorę.

O tym jak ważne są takie modlitwy, mówi Dorota Krysińska: “Często tak jest, że choroba odziera człowieka z godności i w tym trudzie chcemy bardzo prosić, aby Maryja nad nami czuwała. Powierzamy całe nasze życie, całych nas. Dlatego tutaj przychodzimy, aby co roku spotykać się tutaj razem

Spotkania z Matką Boską cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród pacjentów hospicjum. W tym roku razem z nimi modlili się wolontariusze i strażacy.

JS

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content