Jak Częstochowianie spędzą tegorocznego sylwestra?

Fot. Ekai.pl

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że mieszkańcy Częstochowy nie planują hucznie obchodzić ostatniego dnia 2020 roku.

Tegoroczny Sylwester będzie różnił się od tych poprzednich, dotychczas “z przytupem” obchodzonych. Obostrzenia, które obowiązują w sylwestrową noc, takie jak ograniczenia w przemieszczaniu się czy limit osób podczas imprezy sprawiają, że zabawa sylwestrowa w większym gronie jest po prostu… niemożliwa. O to, jakie sylwestrowe plany mają mieszkańcy Częstochowy, zapytaliśmy ich samych:

– Tegorocznego sylwestra będę spędzał w domu.
– W domu z rodziną
– Ze znajomymi na domówce

Te osoby, które planują obchodzenie Sylwestra w większym gronie, powinny stosować się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Nie powinniśmy spotykać się w większych niż 5 osobowe grupach, a odpalając fajerwerki pamiętajmy o zachowaniu ostrożności i zachowaniu odpowiedniej odległości. Imprezy, na których przekroczona zostanie dozwolona liczba osób, mogą zakończyć się mandatem zarówno dla gospodarza, jak i uczestników. O ogólnych zasadach, jakich powinniśmy przestrzegać w Sylwestra, mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

-Policja w sylwestra i Nowy Rok będzie widoczna i będzie działała prewencyjnie. Jeśli planujemy w tym dniu odpalić fajerwerki zróbmy to w niewielkiej grupie osób z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie. Kupujmy fajerwerki u sprawdzonych i rzetelnych sprzedawców. Stosujmy się do instrukcji, ale wcześniej upewnijmy się, że jest ona w języku polskim. Korzystając z fajerwerków wybierzmy miejsce, gdzie nikomu nie zrobimy krzywdy.

Dbajmy o swoje bezpieczeństwo podczas nocy sylwestrowej. Stosujmy się do panujących obostrzeń i miejmy nadzieję, że przyszłoroczne bale spędzimy na hucznej zabawie bez konieczności zakładania maseczki – chyba że będzie to część balowego stroju!

AS

Skip to content