Jak głosić Słowo Boże – Warsztaty biblijne w Księgarni Świętego Pawła

W Częstochowie 4 listopada odbyły się Warsztaty biblijne, prowadzone przez Towarzystwo Świętego Pawła.

O godz. 17:15 częstochowianie zgromadzili się w Księgarni Świętego Pawła, żeby pogłębić swoją duchowość.

– Warsztaty służą temu – mówi Joanna Gawęda, organizatorka warsztatów – by każdy, kto czyta Słowo Boże, a nie do końca je rozumie i nie wie, jak poradzić sobie z jego metodologią, mógł przyjść i uzyskać odpowiedź, jak punkt po punkcie czytać Słowo, żeby dokładnie zrozumieć jego treść i spotkać Boga żywego. Nie, żeby czytać je literalnie, ale żeby naprawdę doświadczyć tego, że ma ono ciało i krew – to będzie możliwe – podkreśla Gawęda.

Ks. Przemysław Kosior z Towarzystwa Świętego Pawła zwraca z kolei uwagę na duchowy aspekt wydarzenia.

– Każdy z nas zna w jakimś stopniu Słowo Boże, jednak często, pozostając w wierze, chcemy sami zgłębiać pewne prawdy, jakie są zawarte w Piśmie Świętym – mówi paulista. – Rzecz w tym, że nierzadko brakuje nam sposobu, w jaki moglibyśmy je czytać, a to dlatego, że go nie rozumiemy, tzn. czytamy tekst, ale nie bardzo wiemy, jak odnieść go do nas samych. I podczas warsztatów właśnie chcemy pokazać wszystkim zgromadzonym, jak to robić i potem, co najważniejsze, jak przekładać to na życie, żeby nie było to jedynie słowo, które czytamy i z którego nic nie wynika, a wręcz przeciwnie – żeby było to Słowo, z którym żyjemy na co dzień – podsumowuje ks. Kosior.

Warsztaty opierały się na omówieniu metody Jezus Droga, Prawda i Życie, polegającej na głoszeniu Słowa Bożego każdą dostępną metodą, m.in. poprzez środki masowego przekazu.

MSI

 

Skip to content