Jak minął ostatni weekend stycznia?

Fot. Radio Fiat

W niedzielę ok. godz. 23:00 w Koniecpolu zginął 37-letni pieszy, który przechodził przez jezdnię. Ponadto w ciągu trzech ostatnich dni mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego odnotowali 60 kolizji, do jakich doszło w na drogach Częstochowy i powiatu.

Ostatni weekend stycznia nie był spokojny pod względem sytuacji na drogach.

– Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali dwie osoby, które wsiadły za kierownicę samochodu po spożyciu alkoholu. Pięciu kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym – poinformowała podkom. Sabina-Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali w miniony weekend od mieszkańców miasta 109 telefonicznych wniosków o interwencję, z których najwięcej dotyczyło zakłócania spokoju. Poza tym strażnicy podejmowali też własne działania związane z udzielaniem pomocy bezdomnymi.

– W nocy z niedzieli na poniedziałek strażnicy miejscy wspólnie z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej kontrolowali pustostany i sprawdzali, czy nie przebywają w nich osoby bezdomne. Napotkano 29 osób, którym wydano 50 porcji ciepłych posiłków i herbaty. Dwie osoby z uwagi na fakt, iż znajdowały się pod wpływem alkoholu, zostały przewiezione przez strażników do Ośrodka Pomocy Osobom z Problemami Alkoholowymi i pozostawione do wytrzeźwienia – mówił Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Mimo zimy i niskich temperatur także straż pożarna ma dużo pracy. Nie wszystkie wyjazdy zastępów były związane z pożarami.

– W miniony weekend na terenie Częstochowy i powiatu powstały 32 zdarzenia, wymagające interwencji jednostek ochrony przeciwpożarowej. Prowadzone działania to gaszenie dwóch niewielkich pożarów, usuwanie skutków 28 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do dwóch fałszywych alarmów – tłumaczył mł. bryg. mgr Kamil Dzwonnik z Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie.

Pierwszy miesiąc pracy służb w tym roku nie odbiega statystykami od tego, co prezentował rok ubiegły. Oby z każdym miesiącem było bezpieczniej.

BNO