Jak minął pierwszy weekend września?

W ubiegły weekend na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 56 kolizji oraz jednego wypadku drogowego. Miał on miejsce w Częstochowie przy ul. Legionów w piątek 3 września.

Kierowca Forda nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 40-letniemu motocykliście, który miał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W wyniku zdarzenia motocyklista z obrażeniami trafił do szpitala. To jedno z poważniejszych zdarzeń, jakie zanotowali w ostatnich dniach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego.

– Od piątku do niedzieli częstochowska drogówka ujawniła prawie 200 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, w tym prawie 60 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Policjanci przeprowadzili ponad 2000 badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, ujawniając przy tym dziewięć osób, które wsiadły za kierownicę w stanie po spożyciu. Mundurowi zatrzymali również 30 dowodów rejestracyjnych za zły stan techniczny pojazdu i pięć za brak ważnych badań – poinformowała podkom. Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie weekendu 160 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. Najwięcej zgłoszeń w ciągu ostatnich dni dotyczyło zakłócania spokoju i porządku publicznego oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych – było to łącznie 55 zgłoszonych sytuacji. Jak mówił Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie, to nie jedyne działania prowadzone przez funkcjonariuszy w miniony weekend.

– W miniony weekend częstochowscy strażnicy miejscy zabezpieczali też kilka plenerowych wydarzeń w tym m.in. „Dożynki”, „Festiwal Kolorów” w Parku Wypoczynkowym Lisiniec oraz „Parafiadę” przy ul. Kordeckiego. Strażnicy odnaleźli też 72-letnią kobietę, która zagubiła się podczas wizyty na Jasnej Górze. Kobieta została przekazana rodzinie i odwieziona do samochodu. Ponadto nie odnotowano poważniejszych incydentów – powiedział Artur Kucharski.

Jak dodał rzecznik Straży Miejskiej w Częstochowie, w ciągu ostatnich trzech dni nie odnotowano poważniejszych incydentów.

BNO

Skip to content