Pomimo zimowej aury oraz wzmożonego ruchu na drogach związanego ze Świętami Bożego Narodzenia częstochowska policja ocenia ten czas za bezpieczny.

W czasie świąt odnotowano drobne 32 kolizje, na szczęście obyło się bez wypadków drogowych.

– Policjanci z drogówki ujawnili 118 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym, z czego większość dotyczyła złego stanu technicznego pojazdu, a 18 z nich – przekroczenia dozwolonej prędkości. W tym okresie policjanci zatrzymali również dwóch nietrzeźwych kierujących. Prosimy o ostrożną jazdę, bo warunki panujące na drogach nie sprzyjają naszemu bezpieczeństwu – apelowała podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie świątecznego weekendu 84 telefoniczne zgłoszenia od mieszkańców miasta. 21 z nich dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach publicznych oraz zakłócania spokoju na ulicach miasta. Dla strażników był to także czas pomocy bezdomnym.

– W dwie ostatnie noce Świąt Bożego Narodzenia mrozy dały o sobie znać. Częstochowska Straż Miejska wspólnie ze streetworkerami kontrolowała pustostany i rozdawała osobom bezdomnym ciepłą herbatę i zupę. Częstochowscy strażnicy miejscy od początku okresu jesienno-zimowego kontrolują pustostany i inne miejsca, gdzie gromadzą się osoby bezdomne. Funkcjonariusze oferują im pomoc w postaci przewiezienia do ogrzewalni lub noclegowni, a także służą informacjami, w których miejscach można otrzymać pomoc w postaci pożywienia, ubrań, czy noclegu. Częstochowscy strażnicy miejscy w miniony weekend rozwozili osobom bezdomnym ciepłe pożywienie i ciepłą herbatę. Wszystko po to, aby te osoby, które nie zdecydowały się na ogrzewalnię lub noclegownię, miały zapewnione ciepłe pożywienie. Działania ruszyły w niedzielę w godzinach wieczornych – wyjaśnił Artur Kucharski ze Straży Miejskiej.

Ponadto w ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili cztery obserwacje, które wymagały interwencji służb. Trzy z nich zrealizowali strażnicy miejscy.

BNO

Skip to content