Jak wypadła rekrutacja w częstochowskich Uczelniach?

Już za kilka dni studenci rozpoczną nowy rok akademicki. Chęć nauki w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza oraz Politechnice Częstochowskiej zadeklarowało sporo osób, a niektóre kierunki oblegane były bardziej niż w latach poprzednich.

Rekrutację prowadzoną w częstochowskim Uniwersytecie podsumowuje rektor Uczelni prof. Anna Wypych-Gawrońska:

– Zgodnie z zasadami klasyczna rekrutacja już się zakończyła. 5 października Uczelnia wysyła informację o tym, ile osób zostało przyjętych. Przed nami zostały już tylko ostatnie etapy trzeciej rekrutacji. Myślę, że rekrutacja wypadła lepiej niż w roku poprzednim. Mamy wielu chętnych na kierunek lekarski oraz psychologię.

Spore zainteresowanie ofertą kształcenia odnotowała też Politechnika Częstochowska, gdzie 30 września kończy się termin składania wymaganych dokumentów. – Na ten moment mogę powiedzieć, że studentów jest więcej niż w ciągu ostatnich dwóch lat – mówi rzeczniczka Uczelni Magda Fijołek, przekazując informacje 30 września godz. 9.30:

– Dotyczy to zarówno studentów polskich, jak i zagranicznych. Studentów z zagranicy jest o połowę więcej – i nie chodzi tutaj tylko o studentów z Ukrainy. Największym zainteresowaniem cieszył się kierunek informatyki.

Wszelkie informacje dotyczące działalności częstochowskiego Uniwersytetu, a także Politechniki – w tym oferowane kierunki studiów – znaleźć można na stronach Uczelni.

ABK

Skip to content