Jaka pogoda w majówkę?

Częstochowa/fot. Radio Fiat

Maj zieleni łąki, drzewa, już i ptaszek w polu śpiewa. Maj bogaty sieje kwiaty, a grzmot w maju sprzyja wszelkiemu urodzaju – tak majową pogodę opisują stare polskie powiedzenia. I choć w tym roku trafiły z prognozą, należy dodać jeszcze jedno – widok rozwijającej się pięknej przyrody w Częstochowie i powiecie złączony zostanie z dość chłodnym powietrzem.

Jaka pogoda czeka nas w weekend majowy? Na to pytanie odpowiada synoptyk, Piotr Ramza:

– Niestety weekend majowy zaczyna się pod znakiem dużego zachmurzenia. W sobotę spodziewane są opady deszczu. Temperatura maksymalna to ok. 13 stopni. W niedzielę nieco cieplej ok. 15 stopni, ale za to burzowo. W poniedziałek trochę chłodniej, ponieważ ok. 9 stopni. Dalej zachmurzenie duże, opady deszczu oraz porywisty wiatr.

W bieżącym tygodniu nocami pojawiały się przymrozki. Jak będzie w majówkę? Na szczęście „minusy” nie są zapowiadane, jednak 3 maja temperatura może wynieść jedynie zero stopni. Trochę lepiej ma być natomiast 29 kwietnia:

Tutaj mam dla Państwa miłą niespodziankę. Temperatura może wynieść nawet 20 stopni. Niestety ciepły dzień będzie jedynie epizodem. Pogoda pogorszy się już w piątek. Spodziewajmy się ok. 15 stopni.

Ubierajmy się więc ciepło, bo choć za oknem widać słońce, o przeziębienie nie trudno.

ABK

Skip to content