Zespół Szkół Technicznych im. Jana Pawła II w Częstochowie obchodził 16 października uroczystość Dnia Patrona. Data związana z rozpoczęciem pontyfikatu Karola Wojtyły jest dla placówki dniem wspomnień o Papieżu Polaku.

Popołudniową porą w sali gimnastycznej zaaranżowanej na klimatyczną kawiarenkę, rozbrzmiały dźwięki orkiestry kameralnej z Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej. Co roku ten dzień szkoła świętuje od samego rana.

– Do południa mieliśmy ślubowanie klas pierwszych, następnie mieliśmy całodniowy turniej piłki siatkowej – mówił dyrektor placówki Rafał Piotrowski.

Na uroczystości nie zabrakło także honorowych gości, którzy czytając rozdane wcześniej anegdoty związane z Ojcem Świętym, opowiadali wątki, które były dla nich szczególnie ważne i związane z osobą Jana Pawła II.

– Wierzymy, że chociaż ludzie odchodzą, to tak naprawdę zostają. Wspominamy dziś Świętego Jana Pawła II nie jako bohatera z kart historii, tylko jako Świętego, który jest z nami. Pamięć o tych, którzy przeszli z tego świata do nieba jest o tyle ważna, że oni tu coś zostawili. Zostawili mnóstwo dobrego przykładu, fantastycznych nauk i mądrości, ponieważ była to ich droga do świętości – przybliżył bp Andrzej Przybylski.

Wśród gości zaproszonych na uroczystość w Zespole Szkół Technicznych byli m.in.: siostra Milena z Fundacji św. Barnaby, ks. Mariusz Frukacz z katolickiego tygodnika „Niedziela” oraz dyrektor Muzeum Monet i Medali – Krzysztof Witkowski.

BNO

Skip to content