W Szkole Podstawowej nr 35 w Częstochowie odbyły się jasełka, zorganizowane przez Duszpasterstwo Akademickie Emaus.

Przedstawienie związane było z dniem św. Mikołaja, a po spektaklu rozdano dzieciom prezenty. O szczegółach akcji oraz współpracy z Duszpasterstwem mówi Małgorzata Jaśkiewicz, organizatorka jasełek.

– Co roku współpracujemy ze studentami z Duszpasterstwa Akademickiego Emaus, którzy, pod kierunkiem ks. Rafała Grzesiaka, przygotowują dla nas jasełka, a także paczki dla dzieci z okazji dnia św. Mikołaja – wyjaśnia Jaśkiewicz. – Same jasełka, poza tematyką świąteczną i religijną, zawierają także scenę, nawiązującą do współczesności. Mamy nadzieję, że to połączenie tradycji i współczesności trafia do dzieci.

Ks. Rafał Grzesiak z Duszpasterstwa Akademickiego Emaus wyjaśnia, w jaki sposób tego rodzaju działania wpływają na dzieci, ale też na kształtowanie się relacji w samym Duszpasterstwie.

– Nasz kościół akademicki ma to do siebie, że jest miejscem, w którym, oczywiście o ile student tego chce, kształtowane jest jego serce i hart ducha – mówi ks. Grzesiak. – Nasze jasełka bożonarodzeniowe to swego rodzaju spotkania, na których z jednej strony musimy się przygotować, tak, by wszystko ze sobą współgrało i żeby dzieciom przyjemnie się oglądało przedstawienie, a z drugiej, na których zacieśniamy nasze więzi i otwieramy swoje serce na drugiego człowieka – podsumowuje duszpasterz.

Duszpasterstwo Akademickie Emaus to grupa studentów z częstochowskich uczelni, której zadaniem jest łączyć studentów w wierze i pogłębiać ich duchowość. W Duszpasterstwie studenci gromadzą się na Eucharystii, adoracjach oraz spotkaniach formacyjnych, a także prowadzą wolontariat dla niepełnosprawnych oraz dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content