Od 9 lat lądowisko Aeroklubu Częstochowskiego w okresie wiosennym staje się miejscem Międzynarodowych Targów Lotnictwa Lekkiego ParaRudniki. Podobnie będzie i tym roku, 1 i 2 czerwca.

Jak podaje oficjalna strona klubu, tegoroczna edycja imprezy będzie inna niż w poprzednich latach. Jej formuła zostanie rozszerzona i wzbogacona m.in. o pokazy lotnicze, które z pewnością będą największą, ale nie jedyną atrakcją targów. Do dyspozycji lotników będą także wyciągarki paralotniowe i szybowcowe, umożliwiające latanie bez dodatkowych napędów.

– Chcemy włączyć w program imprezy zupełnie nową rzecz, a mianowicie pokazy lotnicze, będące zwieńczeniem dwudniowego wydarzenia. W niedzielę, 2 czerwca od 14:00 przez cztery godziny wszyscy przybyli będą mieli możliwość podziwiania kunsztu nie tylko częstochowskich pilotów – zaprasza Włodzimierz Skalik, prezes Aeroklubu Częstochowskiego.

Aeroklub ma duże osiągnięcia w wielu dziedzinach sportu lotniczego. Układając program pokazów, organizatorzy w dużym stopniu oparli się na swoich najlepszych pilotach. Oprócz wystaw i prezentacji przeróżnych ofert producentów sprzętu lotniczego, ofert ośrodków szkolenia lotniczego czy firm serwisowych, będzie można jak co roku oglądać wiele ciekawych atrakcji, cieszących się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodego pokolenia sympatyków lotnictwa. Do dyspozycji będzie czynny symulator, w którym osoby poczują się jak w prawdziwym samolocie lub szybowcu.

– Planujemy pierwszy w historii przelot nad Jasną Górą. W sobotę, 1 czerwca pomiędzy godz. 18:00-20:00 chcemy zorganizować przelot moto-paralotniowy nad Częstochową, w ramach pielgrzymki organizowanej podczas trwających targów. Planowany czas przelotu nad miastem to około 30 minut, czas pobytu rotacyjnego pilotów nad klasztorem to 15 minut. W tym czasie krążąc nad Jasną Górą, ominiemy skupiska pielgrzymów, ograniczając swój lot do obszaru zabudowań klasztornych wraz z ogrodzonym terenem przyklasztornym – dodaje Walter Wojciechowski ze szkoły paralotniowej Airaction.

Z nowości warto też wspomnieć o loterii lotniczej, z której zysk w całości trafi do Centralnej Szkoły Pożarniczej w Częstochowie. Każdego roku organizatorzy chcą ugościć jak największe grono pilotów, pasjonatów oraz wszystkich tych, którzy po prostu interesują się lataniem. Coroczny piknik odbędzie się 1 i 2 czerwca na lotnisku w Rudnikach koło Częstochowy. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal czestochowskie24.pl.

BNO

Skip to content