W najbliższą niedzielę (22 marca) oraz w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w czasie Mszy św. na Jasnej Górze, składane będą przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Do włączenia się w tę szczególną modlitwę on-line, zachęca o. Mariusz Tabulski, paulin, dyrektor Jasnogórskiego Instytutu Maryjnego.

– W roku, w którym nie będziemy mogli osobiście uczestniczyć w ślubowaniu Duchowej Adopcji, będziemy mogli włączyć się w nie poprzez specjalnie przygotowaną formułę, bowiem w niedzielę 22 marca oraz w środę 25 marca Msze św. będą transmitowane za pośrednictwem internetu bądź telewizji.

Duchowa Adopcja to modlitwa zainicjowana przez ojców paulinów ponad 30 lat temu, w warszawskim kościele pod wezwaniem Świętego Ducha – od grudnia 2019 r. ustanowionym Sanktuarium Jasnogórskiej Matki Życia. Jak podkreśla o. Mariusz Tabulski, włączenie się i podjęcie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w formie on-line w dobie epidemii przybiera szczególnego wymiaru ewangelizacji.

– Dzięki tym formom chcemy być blisko tych, którzy są za życiem. Myślę, że jest to dobry czas głoszenia ewangelii, szczególnie, że obecnie podejmujemy się walki duchowej. Ta troska duchowa jest potrzebna dla ludzi, którzy są w lękach i których trzeba uświadamiać, że jest Jezus, prowadzący nas przez życie i będący jego panem.

Do modlitwy Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego będzie można włączyć się on-line podczas Mszy świętych transmitowanych z Jasnej Góry jutro, 22 marca o godzinie 9.30 (Telewizja TRWAM) i o godzinie 11.00 (TVP 1) lub Youtube jasnagora.pl oraz w środę, 25 marca w uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryji Panny o godz. 20.00 (TVP 3) lub Youtube jasnagora.pl.

Źródło: IAR

 

Skip to content