Fot. BPJG

Po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa paulini zapraszają na dodatkową sesję Jasnogórskich Dni Skupienia, która trwać będzie od 2 do 5 lipca. Modlitwa o uzdrowienie oraz uwolnienie ma pomóc wiernym zbliżyć się do Boga poprzez doświadczenie Jego żywej obecności.

Pierwsze Jasnogórskie Dni Skupienia zorganizowano w 1999 roku. Od 21 lat uczestniczą w nich setki osób z kraju i zagranicy. Co miesiąc, od grudnia do czerwca, wierni wchodzą w świat Ewangelii, poznając żywego Boga. Z powodu epidemii marcowa edycja odbyła się w internecie. Dzięki transmisji online wierni uczestniczyli w konferencjach i debacie za pośrednictwem social mediów, które stają się coraz popularniejszymi narzędziami nowej ewangelizacji. Wersja online nie zastąpi jednak bezpośredniego kontaktu wiernych z duszpasterzem. Wszyscy, którzy chcą włączyć się we wspólną modlitwę na żywo, mogą to zrobić już jutro (2 lipca). Na dodatkowy termin Jasnogórskich Dni Skupienia zaprasza o. Marcin Ciechanowski, podprzeor Jasnej Góry oraz rekolekcjonista.

– Zapraszam serdecznie, żeby pożywić się Słowem Bożym. Codziennie będą dwa „dania”. Jedna i druga konferencja, Eucharystia i modlitwa o uzdrowienie. Papież Franciszek powiedział, że „Kościół jest wspólnotą”, dlatego jeśli chcecie Państwo doświadczyć tej wspólnoty, zapraszam na Jasnogórskie Dni Skupienia.

Spotkania adresowane są do wszystkich chętnych, którzy chcą poznawać Słowo Boże. Jak dodaje o. Marcin Ciechanowski – nic, oprócz głębokiej i szczerej modlitwy, nie zaspokoi ludzkiego ducha.

– Bywa tak, że człowiek niezbyt potrafi się modlić. Jeśli już zaczyna się modlić, wykorzystuje wyuczone formułki, a tu nie o to chodzi. Modlitwa powinna być bardziej adoracją Boga.

Jasnogórskie Dni Skupienia odbędą się w dniach 2-5 lipca na Jasnej Górze. Zgłoszenia przyjmowane są do rozpoczęcia wydarzenia pod numerem tel.: 572 486 241 oraz 572 486 242, a także drogą mailową: jasneskupienie@jasnagora.pl.

ABK/BPJG

Skip to content