Jesień pogodna i aktywna – Senioriada 2015

foto 5

Częstochowscy seniorzy mieli okazję spędzić aktywnie południe. Wczoraj (19 października) o godz. 10.00, na terenie Hali Sportowej Częstochowa przy ul. Żużlowej 4, rozpoczęła się druga edycja Senioriady – święta adresowanego do osób po 60. roku życia.
– Frekwencja jest bardzo zadowalająca i większa niż w zeszłym roku. W dzisiejszej uroczystości bierze udział ponad 200 osób. Wszyscy doskonale się bawią. Kilka osób siedzi na widowni, przyglądając się tylko, ale mam nadzieję, że wszystkie te osoby w następnym roku pojawią się już po tej stronie parkietowej – wyznał Mateusz Wierzbicki ze Stowarzyszenia Sportowa Częstochowa.
Na początku imprezy miało miejsce uroczyste otwarcie z udziałem Prezydenta Miasta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka.
– Seniorzy mogą uczestniczyć w zajęciach Zumby, czyli tańców latynoamerykańskich. Tuż po nich odbędą się ćwiczenia Face Fitnessu – gimnastyki twarzy. Następne w kolejności będą: Aerobic i gimnastyka ogólnorozwojowa. Na sam koniec z kolei przygotowany został wykład o zdrowym trybie życia, zakończony poczęstunkiem oraz występ Zespołu Folklorystycznego Ziemi Lelowskiej – informował Mateusz Wierzbicki.
Senioriada ph. „Pogodna jesień” stanowiła świetną okazję do nie tylko aktywnej, ale także przyjemnej formy spędzenia czasu. Uczestnicy przyjęli uroczystość bardzo pozytywnie. Część z nich zapowiedziała udział także w przyszłorocznej Senioriadzie:
– Biorę udział w Senioriadzie po raz pierwszy. Cieszę się, że zdecydowałam się pojawić dziś na terenie Hali Sportowej Częstochowa z koleżanką. Od września ćwiczę Zumbę i, pomimo krótkiego etapu trenowania tej formy aktywności, jestem pod wrażeniem tego typu ćwiczeń i planuję pojawienie się za rok w tym samym miejscu – wyznała Wiesława Kisiel–Nowak, uczestniczka Senioriady 2015.
Organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Sportowa Częstochowa, które zainicjowało Senioradę w związku z obchodami Europejskiego Dnia Seniora – święta, które obchodzone jest właśnie dzisiaj – 20 października.

PI

Skip to content