Udało się! To dzięki Waszej pomocy i Waszemu wsparciu udało się zebrać potrzebne pieniądze na leczenie 4-letniego Wojtka Dudy, który walczy z nowotworem.

Od 5 do ostatniego dnia lipca trwała zbiórka za pośrednictwem Fundacji Siepomaga.pl. Celem był milion zł, ale udało się nawet przekroczyć tę kwotę o kilkadziesiąt tysięcy złotych. Łącznie akcję wsparło prawie 25 tysięcy osób. Tata Wojtka, Jacek Duda nie kryje radości z sukcesu.

– To naprawdę niewiarygodne. Ja wczoraj śledziłem tę zbiórkę z wypiekami na twarzy. Jak uzbieraliśmy tę kwotę, to ludzie po północy dzwonili i płakali. Sam nie mogę w to uwierzyć, bo kwota jest bardzo duża  – mówi Jacek Duda, tata Wojtka. – Chciałbym wszystkim bardzo podziękować, bez Was nic nie bylibyśmy w stanie zrobić. Dziękuję z całego serca w imieniu żony, Wojtka, Jakuba i swoim.

Sukces zbiórki rozpoczyna kolejny rozdział w życiu częstochowskiej rodziny. Rozdział pt. Genua. To w tym mieście, we włoskiej klinice ma być kontynuowana walka o życie chłopca.

– Dzisiaj zawieźliśmy Wojtka na siódmą chemię, tę ósmą już ma mieć w Genui. A później autoprzeszczep, pobieranie komórek macierzystych, megachemia, wszczepienie komórek na nowo i odbudowa szpiku kostnego. On wtedy będzie wyleczony. No i ostatni etap – immunoterapia, która trwa około pół roku. Wierzymy, że będzie dobrze.

W związku z powodzeniem zbiórki za pośrednictwem siepomaga.pl, ta będzie kontynuowana do 4 sierpnia. W sobotę w hali sportowej w Mykanowie odbędzie się piknik charytatywny dla Wojtusia. Początek o godzinie 9.

MD
fot. wojtekduda.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content