Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie już po raz 63. ogłasza Ogólnopolski Konkurs Recytatorski. Częstochowski ROK zaprasza do udziału uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz osoby dorosłe. Jednym z wielokrotnych laureatów konkursu jest pochodzący z Częstochowy Radomir Rospondek – obecnie aktor m.in. w Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie oraz Nowego Teatru w Warszawie.

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski jest imprezą o charakterze artystyczno-edukacyjnym: organizatorzy wszystkich przeglądów zapewnią uczestnikom udział w zajęciach seminaryjnych i warsztatowych oraz możliwość indywidualnej rozmowy z członkami Sądów Konkursowych.

To było bardzo ciekawe przeżycie. Wziąłem udział w konkursie gdy byłem w drugiej klasie liceum, miałem wtedy 17 lat. Wtedy zaczęła się moja przygoda z recytacją – na finale w Gdyni zdobyłem wyróżnienie i otrzymałem zaproszenia na inne podobne wydarzenia. To była wspaniała przygoda. ROK zorganizował mi spotkania warsztatowe z Marianem Florkiem, który charytatywnie przygotowywał mnie do szkoły aktorskiej. Dziękuję mu za to. Gdyby nie osoby, które poznałem dzięki Ogólnopolskiemu Konkursowi Recytatorskiemu, to nie byłbym w miejscu, w którym teraz jestem – mówi Radomir Rospondek.

Konkurs prowadzony jest w formie wielostopniowych eliminacji na etapach: środowiskowym, miejskim i powiatowym. Przeglądy wojewódzkie odbywają się w nieprzekraczalnym terminie do 29 kwietnia 2018 roku, z kolei przeglądy finałowe wraz z warsztatami odbywają się wg poniższego kalendarza:
• turniej poezji śpiewanej – 06 – 09 czerwca 2018 roku we Włocławku;
• turniej teatrów jednego aktora – 14 – 16 czerwca 2018 roku w Słupsku;
• turnieje recytatorski i wywiedzione ze słowa – 06 – 09 czerwca 2018 roku w Ostrołęce.

I etap przesłuchań konkursowych dla uczestników z Częstochowy i powiatu częstochowskiego we wszystkich kategoriach artystycznych odbędzie się 14 marca 2018, początek godz. 10.00 (recytacja, “wywiedzione ze słowa”, poezja śpiewana, monodram). Zgłoszenia do tego etapu są przyjmowane do 9 marca.

Z kolei 21 marca 2018, godz. 10.00 odbędzie sie II etap przesłuchań konkursowych, dla uczestników z regionu (powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski, zawierciański), również we wszystkich kategoriach artystycznych. Na karty zgłoszenia ROK oczekuje do dnia 16 marca.

Szczegółowe informacje oraz regulamin konkursu dostępne na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content