Ruszył X. Konkurs na Wieczernikową Choinkę. Jasnogórska inicjatywa przeznaczona jest dla uczniów szkół podstawowych, przedszkoli i ośrodków szkolno–wychowawczych Archidiecezji Częstochowskiej.

Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszenia. Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie ozdób do przystrojenia jednej choinki i umieszczenie ich na drzewku. W rozpoczętym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy zachęcają, by ozdoby nawiązywały do treści patriotycznych ze szczególnym uwzględnieniem roli Matki Bożej Królowej Polski i Jasnej Góry jako miejsca, o którym św. Jan Paweł II mówił, że „tu zawsze byliśmy wolni”. Uczestnicy proszeni są o przygotowanie jednej większej ozdoby, która znajdzie miejsce na jubileuszowej choince ustawionej na dziedzińcu Jasnej Góry. Dekoracja będąca swoistą wizytówką danej placówki oświatowej powinna być opatrzona jej nazwą. Ozdoba powinna być odporna na warunki atmosferyczne, gdyż drzewko znajdować się będzie na wolnym powietrzu.

Zgłoszenia: Radio Jasna Góra e-mail: konkurs@radiojasnagora.pl,
tel. 34 / 37-77- 506 w godz. 8.30 – 16.30

REGULAMIN KONKURSU
1/ Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych, przedszkoli i ośrodków szkolno – wychowawczych arch. częstochowskiej.
2/ Zadaniem uczestników Konkursu jest przygotowanie ozdób do
przystrojenia jednej choinki i umieszczenie ich na drzewku. Dekorowanie świerków odbędzie się 21 grudnia. O godz. 9.00 tego dnia odbędzie się losowanie choinek. Drzewka zostaną ponumerowane od 1 do 40.
UWAGA!
Ozdoby powinny być wykonane w taki sposób, by były odporne na zimno. Nie mogą być wykonane z materiałów nadających się do spożycia np. z owoców, ciasta itp.
3/ Przy ozdobionej choince należy umieścić własną tabliczkę o wymiarach 70 cm x 40 cm z informacją nt. wykonawców ozdób.
4/ Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane są do wyczerpania miejsc na liście:
e-mail: konkurs@radiojasnagora.pl, pod nr tel. 34 / 37-77- 506 w godz. 8.30 – 16.30
Uwaga! Liczba uczestników ograniczona!
5/ Konkursowe jury tworzyć będą jasnogórscy pielgrzymi, którzy oddadzą swój głos, na ich zdaniem, najpiękniej ozdobione świąteczne drzewko. Specjalne urny na głosy oznaczone numerem choinki ustawione będą przy drzewkach w dniach od 25 grudnia 2017 r. do 1 stycznia 2018 r.
6/ O dacie i miejscu ogłoszenia wyników Konkursu oraz rozdania nagród uczestnicy zostaną poinformowani.
7/ Ozdoby choinkowe pozostaną na Jasnej Górze.
8/ Informacje o konkursie na: www.radiojasnagora.pl, www.jasnagora.com

ZD

Skip to content