Jura bez plastiku – podsumowanie sprzątania rzeki Warty

Kolejne wydarzenie z cyklu „Jura bez plastiku” odbyło się 7 sierpnia. Uczestnicy mieli możliwość wspólnego sprzątania Mirowskiego Przełomu Warty. Jak podaje Hubert Pietrzak z Częstochowskiego Alarmu Smogowego, liczba uczestników wydarzenia jak i wyłowionych śmieci była spora:

– Uczestników było ponad 60 w całej akcji i jest to dość pokaźne zainteresowanie. Zebraliśmy 96 worków śmieci. Były tam różnego rodzaju gabaryty takie jak zbiornik samochodowy, opony, telewizor, mnóstwo styropianu i butelek. Oceniam akcję jako bardzo udaną. Udało nam się wyłowić z rzeki trzy duże składowiska śmieci. Odpady zostały już zabrane przez gminę Mstów.

W celu wyłowienia śmieci uczestnicy pływali kajakami. Akcję można było także wesprzeć z lądu poprzez sprzątanie brzegu Warty.

„Jura bez plastiku 2020” jest to projekt finansowany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Dzięki temu, tego typu akcje mogą być organizowane. Hubert Pietrzak podaje, że za niedługo mają odbywać się kolejne akcje sprzątające:

– W niedalekim czasie na pewno odbędą następne wydarzenia z cyklu „Jura bez plastiku”. Zachęcam wszystkich do udziału. Jest to zawsze niesamowita przygoda dlatego, że sprzątamy Jurę, walory wizualne i krajobrazowe. Dodatkowo, zawsze staramy się to uatrakcyjnić.

Akcja była także uatrakcyjniona grą terenową. Zadaniem uczestników był znalezienie „istoty słowiańskiej” u brzegu Warty. Tego typu wydarzenia z cyklu sprzątania środowiska są połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Jest to świetny sposób na to, aby miło spędzić czas i zrobić przy okazji coś dobrego dla środowiska.

WB

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content