KS Skra Częstochowa – plany na rundę wiosenną

Niedługo rozpocznie się runda wiosenna rozgrywek piłkarskiej II Ligi. Dla KS Skry Częstochowa będzie to czas walki o cenne punkty i ewentualne wyjście z grupy. Po zimowych transferach i przetasowaniach drużyna z nową energią zamierza wejść w nowy sezon.

Utrzymanie się w II Lidze jest na razie priorytetem dla częstochowskiego zespołu.

W tym sezonie chcemy się utrzymać w II Lidze. To jest nasz nadrzędny cel. Skra jest dopiero po raz drugi w tej lidze, więc pozostanie w niej będzie dla nas i tak dużym sukcesem. Oczywiście każdy klub chciałby się piąć wyżej i wyżej, lecz kwestie finansowe oraz infrastrukturalne są na razie dla nas nie do przeskoczenia. Jak trudno pokonać te przeciwności pokazuje to przykład Rakowa, za którym chcemy jednak iść” – mówi Mariusz Rajek, rzecznik prasowy KS Skra Częstochowa.

Chociaż Skra ostatnio miała tendencję spadkową, włodarze klubu podjęli wielki wysiłek, aby zmienić tę sytuację.

Jesteśmy w tej chwili po rundzie jesiennej, dokładniej po dwudziestu kolejkach. Obecnie jesteśmy niestety w strefie spadkowej, ale jestem przekonany, że po pierwszych meczach wiosennej ligi uciekniemy z tej strefy. My nie zakładamy żadnego spadku. Nie po to Skra Częstochowa dokonała całkiem niezłych transferów, aby to wszystko zaprzepaścić” – dodaje rzecznik.

Tej zimy Skra dokonała wielu cennych transferów. Mają one zapewnić drużynie świeży start, co pomoże w walce o cenne punkty. To dobry znak dla częstochowskiej piłki.

Myślę, że całkiem niezła piłka jest w naszym mieście. Jeśli chodzi o nasza drużynę możemy się pochwalić takimi zawodnikami jak: Michał Kieca, Daniel Rumin, Lucjan Zieliński, Maciej Kazimierowicz czy Adam Mesjasz” – informuje Mariusz Rajek.

Pierwszy mecz zostanie rozegrany w najbliższą sobotę, 29 lutego w Polkowicach. Termin pierwszego meczu w Częstochowie na stadionie przy ulicy Loretańskiej to 7 marca. Piłkarze i włodarze klubu serdecznie zapraszają na spotkania oraz proszą o wsparcie i doping ze strony kibiców

foto źródło: ks-skra.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content