Już niebawem 40. Jubileuszowy Rajd Częstochowski

37 dwuosobowych załóg na blisko 228 kilometrach trasy weźmie udział w 40. Jubileuszowym Rajdzie Częstochowskim. Wyścig będzie organizowany w ramach IV rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych 2021.

Impreza odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia. W najbliższy piątek 27 sierpnia załogi ruszą do pierwszej rywalizacji z malowniczo położonego Hotelu Fajkier w Lgocie Murowanej na trasę Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

– Jest to nasz najważniejszy częstochowski rajd pojazdów zabytkowych. Już od 40 lat tworzymy na naszych ziemiach wyścigi klasyków i zabytków. Organizujemy je bez przerwy od 40 lat. Udało nam się nawet w ubiegłym roku. Rajd połączony będzie z pokazem elegancji i pokazu na próbach SZ (sportowo-zabawowe) w gminie Żarki na zabytkowych stodołach. W tym roku najstarszym samochodem będzie Ford A Pickup z 1928 roku, a najmłodszym Mercedes 190 (W201). Będzie też rzadko spotykana, szczególnie w rajdach, Alpine A110 – mówił Jarosław Podsiedlik, prezes Zarządu Automobilklubu Częstochowskiego.

W tym roku ze względu na remonty prowadzone w Częstochowie rajd nie będzie przebiegał ulicami miasta. Zabytkowe pojazdy będzie można za to zobaczyć na trasie od Pilicy, po Kroczyce, aż do Żarek i Złotego Potoku.

W piątek wieczorem będziemy w Żarkach przy zabytkowych stodołach, a w sobotę trasą rajdu pojedziemy do zespołu pałacowo-parkowego w Złotym Potoku, gdzie odbędzie się wspomniany już koncert elegancji. W tym roku mamy dziewięć etapów trasy, które tworzą prowadzą w każdym kierunku Jury – dodał Jarosław Podsiedlik.

Organizatorem IV rundy Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych jest Automobilklub Częstochowski. Pierwszy i ostatni dzień imprezy będą poświęcone sprawom organizacyjnym. Właściwy wyścig z udziałem zabytków przewidziano 27 i 28 sierpnia (piątek i sobota). Start pierwszej załogi rozpocznie się o godzinie 9:30.

BNO

Skip to content