Już po raz 13. Niniwa Team przejedzie przez europejskie kraje

To już trzynasta wyprawa Niniwa Team. Grupa od 2007 roku odwiedziła 54 kraje Europy i świata, łącznie pokonując liczbę kilometrów potrzebnych na przejechanie Ziemi dookoła.

Uczestnicy pokonują na rowerach dziennie około 200 km, wioząc na swoich barkach wszystkie potrzebne im sprzęty, namioty, narzędzia i ubrania. O początkach Niniwa Team opowiada o. Tomasz Maniura:

Pomysł zrodził się z potrzeby duszpasterstwa młodzieży. Była grupa młodych ludzi, którzy jeździli na rowerach, a niekoniecznie chodzili do kościoła. Udało mi się do nich dołączyć i zacząć z nimi jeździć. Poprosili, żebyśmy pojechali w wakacje gdzieś dalej na kilka dni. I tak doszło do pierwszej wyprawy, do Wilna.

Co wyróżnia te wyprawy od innych? To, że grupa kilkudziesięciu osób na rowerach przemierza kraje, wioząc ze sobą intencje oraz modlitwę:

W tym roku jedziemy w intencji o nawrócenie Europy. Chodzi o to, żeby po prostu szanować wartości chrześcijańskie, i żeby powracać do Tego, który jest najważniejszy, dzięki któremu to wszystko mamy.

Trasę wytycza im chęć przejechania wszystkich państw Europy. Zostały im jeszcze tylko trzy, które mają zamiar w tym roku odwiedzić:

Nie byliśmy jeszcze na rowerze w Europie w Mołdawii, San Marino i w Dani. Pojedziemy z Polski przez Ukrainę do Mołdawii, a potem przez Rumunię, Węgry, Słowenię, Włochy aż do San Marino. A potem przez Austrię, Niemcy, Danię i wrócimy do Polski.

Grupa Niniwa Team wyruszy 29 lipca z Kokotka o godzinie 7.00. Powrót planowany jest na początek września.

AK

źródło foto: Niniwa team

Tagged with