Już w najbliższą sobotę darmowe kontrole pojazdów

W sobotę 23 listopada w ramach kampanii pn. “Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, kierowcy bedą moli bezpłatnie skontrolować światła swojego samochodu na wybranych stacjach kontrolii pojazdów. Lista i mapa stacji znajdują się na stronie internetowej Instytutu Transportu Samochodowego, Komendy Głownej Policji oraz w aplikacji Yanosik.

W ramach kampanii, którą prowadzimy cyklicznie każdego roku, na wybranych stacjach kontroli pojazdów weryfikowany będzie bezpłatnie stan oświetlenia pojazdów, które się tam pojawią – mówi Mikołaj Krupiński, rzecznik prasowy ITS

Kampania już po raz czwarty została zoorganizowana przy współpracy Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji oraz Instytutu Transportu Samochodowego.

– Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na jakość oświetlenia, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym kiedy szybciej zapada zmrok. Kiedy znacznie dłużej podróżujemy bez światła słonecznego – w dodatkowo zmiennych warunkach atmosferycznych takich jak deszcz czy śnieg. Jakość oświetlenia ma decydujące znaczenie w tym okresie, dlatego na stacjach kontroli zweryfikujemy jego stan – zwraca uwagę Mikołaj Krupiński

Z danych ITS wynika, że aż 98 proc. polskich kierowców doświadcza oślepiania przez inne samochody. Zwiększa to zagrożenie wypadku drogowego. Inne badanie wskazuje, że tylko kilka procent pojazdów, spośród wszystkich poruszających się po drogach, ma dobrze ustawione światła.

JS

Skip to content