Przypominamy, że 2 marca rozpocznie się nabór do przedszkoli publicznych. Zapisy odbędą się z wykorzystaniem systemu elektronicznego.

Rekrutacja dotyczy dzieci, które po raz pierwszy pójdą do przedszkola lub tych zmieniających placówkę na inną. Rodzice mogą wybrać dowolne przedszkole w Częstochowie, a wśród nich skorzystać można także z oferty placówek integracyjnych. Jak mówi Iwona Andzel, dyrektor Miejskiego Przedszkola Integracyjnego nr 35 im. Małego Księcia, wnioski przyjmowane będą od 2 marca od godz. 9 do 16 marca do godz.15.

– Aby dziecko dostało się do naszego przedszkola, konieczne jest złożenie wniosku drogą elektroniczną, który pobrać można na naszej stronie internetowej lub też Urzędu Miasta. Tam rodzice muszą się zalogować. Od 2 do 31 marca trwa weryfikacja złożonych wniosków. W tym czasie rodzice muszą potwierdzić spełnienie wszystkich kryteriów. Następnie rodzice potwierdzają wolę uczęszczania dziecka do naszego przedszkola i od 22 kwietnia podaje się do publicznej wiadomości listę kandydatów przyjętych oraz nieprzyjętych.

Rekrutacja dzieci niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego do przedszkoli integracyjnych i oddziałów integracyjnych w przedszkolach oraz szkołach podstawowych, przeprowadzona będzie z wyłączeniem systemu elektronicznego. W celu pobrania wniosku i jego zgłoszenia, rodzice dzieci niepełnosprawnych będą musieli zgłosić się do właściwej placówki bezpośrednio.

ABK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content