Częstochowska prewencja wspólnie z urzędem miasta i starostwem powiatowym, w ramach prowadzonej kampanii „Nie biorę! Chcę Żyć!” organizuje liczne spotkania z rodzicami, nauczycielami, młodzieżą szkolną. Mają one na celu uświadomienie jak dużym zagrożeniem są narkotyki i uzależnienia dla młodych osób oraz przekazanie wiedzy o tym, jak reagować i gdzie szukać pomocy.

O szczegółach kampanii mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

Tylko w ostatnim kwartale policjanci z prewencji przeszkolili z tego zakresie blisko 1000 osób. Szkolenia prowadzili z wykorzystaniem specjalnych walizek profilaktycznych, dzięki czemu dorośli uczestnicy tych spotkań mogli zobaczyć jak wyglądają narkotyki oraz jak wyglądają urządzenia do ich zażywania i przechowywania. Wszyscy uczestnicy mogli uzyskać informacje jakie konsekwencje prawne grożą za posiadanie narkotyków oraz gdzie szukać pomocy w przypadku uzależnień.

Kampania cieszy się ogromnym zainteresowaniem, dzięki czemu możliwe jest dotarcie do większego grona odbiorców i uświadomienie młodzieży, że nie warto ryzykować swoim zdrowiem i życiem sięgając po substancje zabronione.

W ramach kampanii planowane są również warsztaty z młodzieżą i dziećmi, w ramach akcji “Kręci mnie sport! Nie używki!”. Policjanci realizują spotkania w częstochowskiej stadninie koni “Lambada”, gdzie dzieci i młodzież nie tylko poznają pracę policyjnych jeźdźców i uczestniczą w pokazie umiejętności policyjnych wierzchowców, ale przede wszystkim biorą udział w zawodach sportowych oraz konkursach wiedzy o bezpieczeństwie. Kolejnym etapem kampanii będą warsztaty teatralne realizowane przy współpracy z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie w okresie od 4. do 10. lipca.

Warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest wysłanie zgłoszenia na adres e-mail: kamil.sowinski@czestochowa.ka.policja.gov.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko, numer telefonu, nazwę szkoły oraz dane kontaktowe opiekuna. Ilość miejsc jest ograniczona.

KKO

Skip to content