Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozpoczęła nową kampanię społeczną. Jej nazwa to 4U – „Uważaj, Uciekaj, Ukryj się, Udaremnij Atak”, a została przygotowana po to, by zwiększyć świadomość społeczeństwa w zakresie zapobiegania oraz reagowania na zdarzenia o charakterze terrorystycznym.

Celem kampanii jest przygotowanie i pokazanie w jaki sposób należy oraz nie należy zachować się w czasie ataku terrorystycznego. Materiały przygotowane przez ABW m.in. przestrzegają przed brawurą, ale przedstawiają również najlepsze formy obrony przed potencjalnym napastnikiem.

Takie kampanie są według mnie potrzebne. Pomagają nie tylko zwiększyć świadomość społeczną odnośnie potencjalnego zagrożenia, ale i przygotować się na nie. Na całe szczęście Polsce takie ataki nie grożą, lecz trzeba być po prostu czujnym i gotowym na każdą ewentualność” – wypowiada się Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie.

Zarówno władze centralne, jak i władze lokalne zachęcają do zapoznania się z kampanią informacyjną. Chociaż nie grozi nam w tej chwili żadne zagrożenie ze strony terrorystów, warto zawczasu z najważniejszymi zagadnieniami i schematami działania.

Więcej informacji na stronie: https://www.4u.tpcoe.gov.pl/

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content