Nic tak nie cieszy najmłodszych, jak prezenty od Świętego Mikołaja. Szczególną radością są dla dzieci z częstochowskiego hospicjum, które organizuje mikołajkową zbiórkę.

Jest to okazja do tego, żeby wywołać uśmiech na twarzach dzieci, które na co dzień zmagają się z ciężką chorobą, bólem i cierpieniem. Jak mówi Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej, jest to wydarzenie, które sprawia podopiecznym dużo radości:

– Jak co roku chcemy, żeby Święty Mikołaj dotarł do wszystkich naszych chorych dzieci. Jest ich 75. W związku z tym Święty Mikołaj dotrze do każdego z nich, do każdego domu. Nie zdążymy tego zrobić w jeden dzień, zaczynamy kilka dni wcześniej i będzie to trwać jeszcze kilka dni po mikołajkach. Każdemu dziecku zawozimy prezenty i chcemy, żeby te prezenty dawały każdemu dziecku dużo radości i przyjemności.

Na zbiórkę można przekazywać zabawki edukacyjne, gry, słodycze, kosmetyki pielęgnacyjne, ręczniki, pościel lub koce, ale nie tylko:

– Jeżeli nie mamy czasu na robienie takich zakupów, to możemy przekazać np. kartę podarunkową lub można wpłacić pieniądze na konto stowarzyszenia z zaznaczeniem “Mikołajki”. My wtedy za te zebrane środki sami zakupimy to, co jest najbardziej potrzebne.

Przedsięwzięcie jest również wsparciem dla rodziców chorych dzieci, którzy na co dzień zmagają się z chorobą swoich najbliższych oraz pokazaniem im, że nie są w tej walce osamotnieni:

– To jest bardzo ważne dla rodziców. Bardzo często w domu, w którym jest chore dziecko, bywa tak, że zostaje tylko jeden rodzic. Drugi z nich nie wytrzymuje i zostawia tę rodzinę. Dlatego ta pomoc z naszej strony jest taka ważna, bo tam przeważnie jest tylko ten jeden rodzic, który musi zorganizować środki finansowe na utrzymanie tego dziecka i swoje. Oprócz tego jest to opieka 24 godziny na dobę. Dlatego ta pomoc z naszej strony i wsparcie jest tak ważne.

Zbiórka będzie trwać do 5 grudnia. Dary można przekazywać w siedzibie hospicjum, które mieści się przy ul. Krakowskiej 45a.

AK

źródło foto: Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content