Kibice z Leszna pobili częstochowskiego prokuratora

Żużlowe zmagania to nie tylko sportowe emocje. A jeśli, to nierzadko mocno negatywne. Tak było w przypadku czterech kibiców przyjezdnych w wieku od 24 do 28 lat, którzy w niedzielę dokonali rozboju na jednym z mieszkańców Częstochowy, a następnie pobili prokuratora, który stanął w obronie pokrzywdzonego.

– W niedzielę około godziny 15 grupa mężczyzn zaatakowała przechodnia. Poprzez zadawanie uderzeń zabrali 25-latkowi szalik klubu sportowego – opowiada Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej Policji. – Zdarzenie widział przypadkowy mężczyzna, który zareagował i próbował pomóc. Został on również uderzony przez sprawców. Jak się później okazało był to częstochowski prokurator.

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie wnioskowała o tymczasowy areszt dla zatrzymanych, lecz sąd nie przychylił się do wniosku i zastosował dozór policyjny. Usłyszeli oni zarzuty rozboju, uszkodzenia ciała oraz naruszenia nietykalności cielesnej osoby podejmującej interwencję na rzecz ochrony bezpieczeństwa.

MD
fot. czestochowa.slaska.policja.gov.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content