Kiedyś był tam sklep, teraz jest pustostan

Przy ul. Lipowej w Częstochowie znajduje się od dawna nieużytkowany i wydawać by się mogło, zapominamy budynek po dawnym supermarkecie Intermarché.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na jego terenie stale przybywa śmieci, (głównie szklanych butelek po alkoholach), o czym informują nas okoliczni mieszkańcy. Według informacji zamieszczonej na elewacji budynek jest przeznaczony na sprzedaż.

– We wspomnianym budynku znajdującym się przy ul. Lipowej w Częstochowie do 2017 roku mieścił się sklep prowadzony przez niezależnego przedsiębiorcę. Od tamtej pory jest on wystawiony na sprzedaż. Grupa Muszkieterowie, zarządzająca m.in. siecią supermarketów spożywczych Intermarché, nie przewiduje nowej inwestycji w tym miejscu i nie ma dalszych planów związanych z nieruchomością – odpowiedziała w korespondencji mailowej Eliza Orepiuk-Szymura Dyrektor ds. Komunikacji i Informacji Grupy Muszkieterowie.

Mimo że obiekt jest w posiadaniu tak dużego przedsiębiorstwa dziwi fakt, że otoczenie wokół niego jest zaniedbane, a sam budynek sprawia wrażenie opuszczonego. Okoliczni mieszkańcy zgłaszają, że od dłuższego czasu plac ten stał się miejscem „towarzyskich spotkań”, o czym świadczą pozostawiane za każdym razem butelki i śmieci. Z racji, że miasto nie jest właścicielem budynku ani placu, nie ma bezpośredniego wpływu na jego wygląd. Pomóc w tej sytuacji mogą np. doraźne patrole straży miejskiej, jednak to po stronie właściciela sklepu stoi obowiązek dbania o to miejsce.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat

 

Skip to content