W niedzielę 4 grudnia uczniowie wraz z nauczycielami z Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie zorganizowali kiermasz i aukcję prac plastycznych.

Kiermasz prac autorstwa uczniów i nauczycieli częstochowskiego plastyka rozpoczął się o godz. 10.00. Więcej o nim mówi, Paweł Kolmas dyrektor Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie:

– Wracamy do cyklu, który przez kilka lat był w naszej szkole związany z kiermaszem i aukcją prac uczniowskich. Po tych dwóch latach zamknięcia powracamy do tego kiermaszu i aukcji w okresie przedświątecznym. Prace uczniowskie można podziwiać i kupować, a pieniądze są przeznaczone na dofinansowanie potrzeb uczniowskich, zapomogi, stypendia i inne konieczne rzeczy czyli materiały plastyczne.

Na kiermaszu można było znaleźć przeróżne rękodzieła wykonywane przez uczniów i nauczycieli:

– Są wianuszki, choineczki na święta, stroiczki, które można przystroić stoły na święta. Ceramika unikatowa wykonana ręcznie i pokrytą szkliwami wysokotemperaturowymi. Kolorystyka różnorodna, w barwach ciepłych i zimnych. Obrazy martwą naturę można znaleźć na stoisku, książki i wszystko jest wykonywane ręcznie przez naszą klasę.

Na koniec zaplanowano baśniowy wieczór z filmami oraz paczki z prezentami dla najmłodszych.

Kiermasz świąteczny w Plastyku

Skip to content