Kierowca, który w czerwcu jechał ciężarówką pod prąd na DK-1, aresztowany

Kryminalni z Częstochowy ponownie zatrzymali 34-letniego mieszkańca Ciechanowa, który w czerwcu, kierując zespołem pojazdów, wjechał pod prąd na DK-1 w Częstochowie. Poruszając się w kierunku Katowic pasem przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku, spowodował serię kolizji, zmuszając innych uczestników ruchu do gwałtownego wymijania ciężarówki. 

Kierowca umyślnie sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu lądowym. Wyniki badań potwierdziły, że znajdował się pod wpływem amfetaminy. Jej stężenie było wysokie. 34-latek trafił do aresztu na 3 miesiące.

źródło: KMP w Częstochowie

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content