Kierowco – skontroluj światła!

W najbliższą środę 31 października w godzinach przedpołudniowych w kilku częstochowskich stacjach kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich samochodach. Zachęca do tego częstochowska Policja. Policjanci podczas prowadzonych w tym dniu działań kontrolno-prewencyjnych będą zwracać szczególną uwagę właśnie na oświetlenie pojazdów.  W środę 31 października w godzinach 8.00 – 12.00 kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach w następujących miejscach:

1. Stacja Kontroli Pojazdów Ochotniczej Straży Pożarnej w Dzielnicy „Parkitka” przy ulicy Sikorskiego 82/94 w Częstochowie.

2. Stacja Kontroli Pojazdów przy Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, ul. Hallera 1 w Częstochowie.

3. Stacja Kontroli Pojazdów przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym Sp. z o.o. Al. Niepodległości 30 w Częstochowie.

Z raportu Instytutu Transportu Samochodowego opracowanego na podstawie wyników policyjnych wyrywkowych kontroli drogowych, wynika, że zaledwie, co kilkunasty samochód w Polsce ma prawidłowe ustawienie świateł, a co dziesiąty nadaje się do natychmiastowej wymiany reflektorów. Większość polskich kierowców robi kontrole nie częściej niż raz do roku – w czasie obowiązkowego przeglądu technicznego.

Źródło: Policja