Kłobuck: Ugodził nożem podczas libacji alkoholowej

fot. KPP Kłobuck

Policjanci z kłobuckiej komendy zatrzymali 41-letniego mieszkańca gminy Wręczyca Wielka, podejrzanego o ugodzenie nożem 23-letniego mężczyzny. Prokurator przedstawił podejrzanemu zarzut, a sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu.

Jak mówi mł. asp. Joanna Więcek-Głowacz, do zdarzenia doszło podczas libacji alkoholowej.

– W dniu 17 sierpnia ok. godz. 23:30 dyżurny kłobuckiej komendy policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań w Grodzisku doszło do ugodzenia nożem. Jak wynikało z ustaleń policjantów, podczas zakrapianej alkoholem imprezy, pomiędzy jej uczestnikami doszło do kłótni w wyniku, której 41-letni mężczyzna ugodził nożem 23-letniego mieszkańca gminy Wręczyca Wielka.

Mł. asp. Joanna Więcek-Głowacz opisuje również dalszy przebieg wydarzeń.

– Trzecim uczestnikiem libacji była 36-letnia partnerka napastnika, która po zdarzeniu odprowadziła rannego mężczyznę do jego domu, przekazując go pod opiekę matce. Dopiero mama rannego wezwała na miejsce pomoc. Mężczyzna został zabrany do jednego z częstochowskich szpitali, gdzie przeszedł operację.

41-latek w chwili zatrzymania przez policjantów miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Podejrzany usłyszał już zarzut uszkodzenia ciała. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.

MSI