Klub Konfederacji w Częstochowie: Mówimy nie segregacji sanitarnej

Czy jest możliwe, aby jeden chory uczeń powodował przejście na nauczanie zdalne całej klasy? Czy pozwolimy na więziennictwo domowe trwające nawet do 30 dni? Czy zgodzimy się, aby całe nasze dotychczasowe życie, które i tak już przed całym zamieszaniem było dosyć trudne, zostało niszczone i ograniczane przez wirusa o śmiertelności ok. 0,7%?

To tylko kilka z wielu pytań stawianych podczas konferencji prasowej Klubu Konfederacji w Częstochowie. Spotkanie, które miało miejsce w czwartek 16 września, poświęcono m.in. zaprezentowaniu stanowiska ugrupowania w sprawie wprowadzanej ich zdaniem segregacji sanitarnej w kraju. Włodzimierz Skalik, przewodniczący 28. okręgu wyborczego partii Korona, wchodzącej w skład Konfederacji, mówił o wyraźnym sprzeciwie przeciwko takim zabiegom.

– Zwracamy się do wszystkich parlamentarzystów Ziemi Częstochowskiej, w przypadku powrotu projektu ustawy oznaczonego numerem 1449 pod obrady Sejmu, o stanowcze jego odrzucenie. Sejm powołany jest do stanowienia prawa, natomiast proponowana ustawa 1449 dotyczy wprowadzenia wielosferowej segregacji sanitarnej, która jest dyskryminacją, a tym samym jest sprzeczna z Konstytucją RP. Nie chcemy żyć w świecie nowoczesnego totalitaryzmu i apartheidu medycznego. Projekt ustawy zawiera szereg antyobywatelskich zapisów, które godzą w podstawowe wolności oraz swobody obywatelskie każdego Polaka – mówił przewodniczący Klubu.

W trakcie konferencji przytoczono dwa punkty tegorocznego zarządzenia dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Osięcinach, sugerujące jawne faworyzowanie zaszczepionych uczniów, które nie ma nic wspólnego z realnym zwalczaniem epidemicznego niebezpieczeństwa.

– Paragraf trzeci: uczniowie, którzy się zaszczepią (lub zrobili to wcześniej) otrzymają dodatkowe 20 punktów do zachowania. Paragraf czwarty: w drugiej połowie października odbędzie się dyskoteka dla klas VI-VIII poprowadzona przez DJ-a, na którą wstęp będą mieli tylko zaszczepieni uczniowie. Jak podają niektóre źródła, dyrektor wycofał się z tego zarządzenia, co pokazuje jasno, że presja oraz zwalczanie totalitarnych zapędów mają sens – powiedział Rafał Gil, członek częstochowskiego Klubu Konfederacja.

Jak zaznaczono podczas spotkania, po raz pierwszy w historii medycyny mamy do czynienia z bezobjawową chorobą oraz ewenementem definiującym zdrowie jako izolację, foliowe rękawiczki i oddychanie przez tkaniny, które przyczyniają się do podziałów społecznych.

– Również po raz pierwszy w historii mamy do czynienia z prawie całkowitym brakiem zachorowalności na grypę, kiedy to w samym 2018 roku odnotowano w Polsce ok. 4,5 mln zachorowań i podejrzeń na tę przypadłość. Żądamy przywrócenia normalności, publicznej debaty z niezależnymi lekarzami oraz transparentności danych o rzeczywistym stanie rzeczy – zaapelowała Paulina Kośmider, członek Klubu Konfederacji.

Projekt ustawy nr 1449 nazwany przez niektórych „bezkarność plus” miał zostać wprowadzony w ubiegłym roku do sierpniowych obrad Sejmu. Jeden z jej artykułów brzmiał następująco: „Nie popełnia przestępstwa, kto w celu przeciwdziałania COVID-19 narusza obowiązki służbowe lub obowiązujące przepisy, jeżeli działa w interesie społecznym i bez naruszenia tych obowiązków lub przepisów podjęte działanie nie byłoby możliwe, lub byłoby istotnie utrudnione”.

BNO

 

Skip to content