W sobotę 13 stycznia w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego odbył się IV Koncert Charytatywny pt. „Kolęda dobrych ludzi woli…”. Na scenie wystąpili zespół UNIVERSE oraz Amelia Cierpiał. Organizatorem wydarzenia jest fundacja „Walczę z SM”.

– Mamy w naszej fundacji już ponad 80. podopiecznych i głównym celem tej imprezy jest zbiórka pieniędzy na ich rehabilitacje. Większość z nich choruje na stwardnienie rozsiane, ale nasza fundacja opiekuje się też osobami z innymi schorzeniami, głównie chorobami układu nerwowego. Z roku na rok frekwencja na koncercie jest coraz wyższa i bardzo nas to cieszy. Znaczy to, że ludzie widzą działania „Walczę z SM” i chcą coraz bardziej nam pomagać – mówi Angelika Radłowska, menadżer fundacji „Walczę z SM”.

Wstęp na koncert można było uzyskać przez kupienie symbolicznej cegiełki, z której dochód w całości przekazano na pomoc ludziom z stwardnieniem rozsianym. W czasie wydarzenia można było też nabyć na aukcjach przedmioty przekazane dla fundacji. Kolejnym celem „Walczę z SM” jest otwarcie świetlicy socjalnej przy ul. Żareckiej. Wszelkie informacje dotyczące sposobu w jaki można wspomóc tą inicjatywę są dostępne na stronie fundacji.

 

Skip to content