W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek z okazji Dni Babci oraz Dziadka.

Wydarzenie miało miejsce we wtorek 28 stycznia i było wspólnym projektem Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katedry Muzyki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza. O inicjatywie koncertu mówi Izabela Witek, nauczycielka muzyki z Katolickiej Szkoły Podstawowej, Izabela Witek.

– Spotykamy się dzisiaj po to, żeby razem z babciami i dziadkami celebrować ich święto. Podczas tej uroczystości wykonawcami będą uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej, a także zespół studentów, który nam akompaniuje. Co ważne, dzieciom bardzo dobrze się z nimi współpracuje, z kolei studenci mają okazję zobaczyć, jak to jest pracować z młodszymi.

Student UJD, Łukasz Grząba, podkreśla, jak wielką rolę odegrali w organizacji koncertu studenci z Katedry Muzyki.

– To my wystąpiliśmy z inicjatywą, żeby połączyć nasze siły z dzieciakami z Katolickiej Szkoły Podstawowej i zrobić coś wspaniałego dla naszych najbliższych. Naszą rolą jest zapewnienie akompaniamentu dla dzieci. Nasze instrumentarium będzie obejmowało dwa fortepiany, gitarę elektroakustyczną i gitarę basową, ponadto koleżanka wokalistka będzie wspierała dzieci w co trudniejszych partiach.

Na scenie wystąpiło ok. 40 dzieci z KSP oraz 6 studentów z Katedry Muzyki. W wydarzeniu wzięło udział kilku znamienitych gości, m.in. bp Andrzej Przybylski, a także wielu seniorów – babć i dziadków – którzy z dumą patrzyli na swoje pociechy, grające na ich cześć.

MSI

Skip to content