Kolędowo nawiążą do Zespołu Pieśni Dawnej

Klub Spółdzielczy Częstochowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Nasza Praca” zaplanował na wtorek 1 lutego koncert kolęd w wykonaniu klubowego chóru, złożonego z osób, które swoją przygodę ze śpiewem zaczynały w latach 70-tych, w Zespole Pieśni Dawnej.

Na koncert zaprasza Janusz Jadczyk, kierownik Klubu Spółdzielczego CSM „Nasza Praca”:

1 lutego (jeszcze w okresie kolędowym) w Klubie Spółdzielczym CSM „Nasza Praca” odbędzie się wieczorne spotkanie koncertowe. Będziemy słuchać pięknych polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu wokalnego, który od dwóch miesięcy pracuje pod naszymi skrzydłami w Klubie Spółdzielczym. Zapraszamy wszystkich Państwa aby wspólnie z nami spotkać się przy ul. Broniewskiego 3 i posłuchać a i być może pośpiewać razem z nami 1 lutego o godz. 20:00. Serdecznie zapraszam.

Choć zespół ten uformował się zaledwie dwa miesiące temu, większość jego członków ze śpiewem i muzyką związana jest od kilkudziesięciu lat:

Zespół wokalny, który od dwóch miesięcy pracuje w Klubie to grupa pasjonatów, osób w pewnym wieku. Z dumą podkreślamy, że zaczynaliśmy wiele lat temu w Zespole Pieśni Dawnej, prowadzonym wówczas przez Włodzimierza Krawczyńskiego. A później śpiewaliśmy pod różnymi dyrygentami, m.in. Krzysztofem Pośpiechem i Januszem Brawatą.

W repertuarze planowanego koncertu znajdzie się mało znana kolęda, napisana przez jednego z częstochowskich kompozytorów, zatytułowana „Cuda w Betlejem”:

Piękna kolęda, melodycznie bardzo dobrze skomponowana. Powstała już wiele lat temu. Autorem jest nasz kolega, rówieśnik Zdzisław Sierpiński, kompozytor, muzyk, członek naszego zespołu. Z przyjemnością zaśpiewamy tę kolędę, pokazując ją szerszej publiczności, a jednocześnie dedykujemy ją Krzysztofowi Pośpiechowi i Januszowi Brawacie.

Zespół klubowy planuje w najbliższym czasie ogłosić swoją nazwę oraz zintensyfikować działalność. Wiadomo już, że charakterem i twórczością będzie nawiązywał do słynnego Zespołu Pieśni Dawnej, który w latach ‘70 podróżował z koncertami po całej Europie. Być może już na koncercie kolęd, inaugurującym działanie zespołu, poznamy jego nazwę.

Dla przypomnienia: koncert odbędzie się we wtorek 1 lutego o godz. 20:00 w Klubie Spółdzielczym CSM „Nasza Praca”. Wstęp wolny.

Skip to content