Po wieczornej Mszy św. w kościele św. Zygmunta w Częstochowie sobotni wieczór (4.01) stanął pod znakiem kolędowania. W piwnicach kawiarni „Niebo w mieście” rozbrzmiał koncert zespołu Sąsiedzi Plus.

W okresie kolędowym grupa przygotowała dobrze znane utwory w nowych aranżacjach. Nie zabrakło zarówno klimatów alternatywnych, jak i klasycznej akustyki. Jak mówią artyści, występowi przyświecał cel świeżego spojrzenia na znane wszystkim kolędy.

– To jest nasza muzyczna opowieść o Bożym Narodzeniu z nowym spojrzeniem na kolędy. Staraliśmy się je podzielić na etapy. W pierwszym wesoło śpiewamy razem z ludźmi, jest żywo i radośnie, gramy muzykę w klimatach irlandzkich i folkowych. Później mamy część refleksyjną, gdzie jest czas na chwilę zadumy. Kolejny etap to zwieńczenie radości i jednoczesnej refleksji nad Bożym Narodzeniem – tłumaczył Rafał Makieła – wokalista i gitarzysta w zespole Sąsiedzi Plus.

Wraz z Rafałem Makiełą zagrali skrzypaczka i perkusistka – Michalina Putek oraz Maciej Kuciński, który zagrał na gitarze elektrycznej.

– Staliśmy się zachować jak najbardziej wierne melodie, aby można było je śpiewać. Chcieliśmy ciekawie i po swojemu zaaranżować te pieśni, stąd pomysł na ich ciekawsze wersje – mówił gitarzysta, Maciej Kuciński.

W blisko półtoragodzinnym występie zespół zagrał dziewięć znanych kolęd. Sąsiedzi Plus stanowią muzyczny projekt trójki przyjaciół: Michaliny Putek, Rafała Makieły oraz Maćka Kucińskiego. Grają razem w zespole nagradzanym i coraz bardziej rozpoznawalnym w świecie muzyki chrześcijańskiej w Polsce.

BNO

Skip to content