Kolejne 3 tys. darów trafi do Ukrainy

Blisko 3 tys. paczek z najpotrzebniejszymi artykułami (w tym spożywczymi i higienicznymi) trafi w przyszłym tygodniu do Ukrainy. To dzięki wspólnym działaniom Towarzystwa Patriotycznego Kresy oraz Rycerzom Kolumba, którzy w piątek 20 maja zorganizowali pakowanie darów w magazynie przy ul. Bojemskiego, niedaleko Huty Częstochowa.

500 paczek zostało przygotowanych dla dzieci, kolejne 500 to środki czystości a pozostałe 2000 to paczki żywnościowe, spośród których każda zawierała ponad 20 różnych produktów, które z pewnością będą przydatne mieszkańcom okupowanej Ukrainy. Przygotowanie paczek byłoby niemożliwe bez pomocy osób o dobrym sercu.

– Udało się nam to dzięki młodzieży, straży i 50 uchodźcom, którzy także przyszli pomóc, a którzy na co dzień korzystają z naszego magazynu przy kościele św. Wojciecha. Byli oni bardzo wzruszeni przy tej pracy, gdyż mieli świadomość, że pomagają swoim rodakom w Ukrainie – mówił ks. Ryszard Umański, prezes Towarzystwa Patriotycznego Kresy.

Przewidziane na pięć godzin pakowanie zostało zakończone znacznie szybciej. Czas dostarczenia produktów jest kluczowy, ponieważ wiele regionów okupowanego kraju jest odciętych od zaopatrzenia w żywność i zdatną do picia wodę. Stąd też spakowane dary wyjadą z magazynu już na początku przyszłego tygodnia.

– Na najbliższy poniedziałek rano jest zaplanowany transport. Przewozimy to do Lwowa. Mieszkający tam Rycerze Kolumba przerzucą te paczki bezpośrednio na wschodnią część Ukrainy – dodał. ks. Ryszard Umański.

Pakowaniu darów patronował bp Andrzej Przybylski, który pobłogosławił wolontariuszy oraz produkty.

BNO

 

Galeria: Towarzystwo Patriotyczne Kresy/ks. Ryszard Umański

 

Skip to content