W województwie śląskim wykryto nowe przypadki zakażenia koronawirusem. Obecnie 93 osoby, u których stwierdzono lub podejrzewa się zarażenie, przebywają w szpitalach, w kwarantannie pozostaje 2470 osób, a pod nadzorem powiatowych sanepidów – 7359 osób.

W szpitalu zakaźnym w Tychach przebywają kobieta oraz mężczyzna w sile wieku i w stanie zdrowia, który można określić jako średni. Byli w Austrii i po powrocie, zgodnie z procedurami, znajdowali się w kwarantannie domowej. Jednak gdy wystąpiły wyraźne objawy zakażenia koronawirusem, konieczna była konsultacja z lekarzem chorób zakaźnych, który zdecydował o hospitalizacji obojga. Powiatowy inspektorat sanitarny z Gliwic zdecydował o nałożeniu kwarantanny na osoby, z którymi mieszkańcy mieli kontakt.

W izolacji domowej przebywa kobieta w sile wieku, która prawdopodobnie zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Kobieta jest pod nadzorem powiatowej stacji sanitarnej w Częstochowie.

W cieszyńskim szpitalu, na oddziale zakaźnym, hospitalizowana jest z kolei jedna z mieszkanek powiatu w sile wieku. Kobieta jest w dobrym stanie, a źródłem zakażenia wirusem była osoba z najbliższego otoczenia.

Jako średni określają z kolei lekarze stan zdrowia kobiety w sile wieku, która z objawami koronawirusa trafiła na oddział zakaźny chorzowskiego szpitala. Mieszkanka zakaziła się od osoby ze swojego otoczenia. Służby sanitarne z Chorzowa ustalają wszystkie osoby, z którymi kobieta miała kontakt.

Jak podaje Powiat Częstochowski, w regionie częstochowskim jest łącznie 6 osób zakażonych (3 z Częstochowy, 3 z powiatu – w tym 2 z gminy Mykanów i 1 z gminy Blachownia). Ilość osób objętych kwarantanną w naszym mieście wynosi 247, podobnie jak ilość osób objętych nadzorem epidemiologicznym. W powiecie częstochowskim z kolei kwarantanną objęto 157 osób, a nadzorem epidemiologicznym – 190 (stan na godzinę 7:00, 23 marca 2020).

Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki

Skip to content