Kolejne zmiany rozkładu jazdy Kolei Śląskich

Od 15 marca Koleje Śląskie wprowadzają korekty rozkładu jazdy. Jest to spowodowane koniecznością dostosowania się do remontów panujących na torach.

Z tego względu z utrudnieniami powinni się liczyć przede wszystkim pasażerowie podróżujący z kierunku wiślańskiego.

– Tutaj ze względu na remont, ruch pociągów do Wisły od pewnego momentu będzie całkowicie wstrzymany. W związku z tym Koleje Śląskie uruchamiają dwa rodzaje zastępczej komunikacji autobusowej. Pierwsza linia – czerwona – będą to autobusy przyspieszone, które dedykowane są osobom chcącym dojechać do Skoczowa, Wisły czy Ustronia. Tutaj przesiadki będą zapewnione w Bielsku-Białej. Druga linia – zielona – będzie kursować dokładnie tak, jak pociąg. W związku z tym będzie ona obsługiwać wszystkie pominięte stacje. Przesiadki na tę linię są zapewnione w Czechowicach-Dziedzicach – zaznaczyła Magdalena Iwańska, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Warto także uczulić podróżujących linią S1, aby zwrócili uwagę na zmianę rozkładu jazdy.

– Tutaj trwają ciągle prace na odcinku Zawiercie – Myszków, w związku z tym jest wprowadzona jazda po jednym torze. Skutkuje to tym, że część naszych pociągów ma wydłużone postoje między stacjami, żeby przepuszczać pociągi o wyższym priorytecie (dalekobieżne). Co za tym idzie, mogą zmienić się godziny odjazdów niektórych pociągów na niektórych stacjach – dodała rzeczniczka.

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym podjęto decyzję o konieczności wstrzymania kursów przygranicznych. Oznacza to, że od 14 marca pociągi Kolei Śląskich kursujące do Bohumina będą kończyć swój bieg w Chałupkach. Od soboty również pociągi Czeskich z Drahów nie będą wjeżdżać na polską stronę Cieszyna. Zawieszone są także kursy pociągów słowackich do Zwardonia. Według wstępnych ustaleń sytuacja taka ma potrwać 30 dni, możliwe są jednak dalsze zmiany w tym zakresie.

BNO
Fot.: Koleje Śląskie

Skip to content