Fot. wlokniarz.com

Eltrox Włókniarz odmładza skład. W środę 4 listopada informowaliśmy o podpisanym kontrakcie z Kacprem Woryną. Michał Świącik, prezes częstochowskiego klubu, w rozmowie z Radiem Fiat mówił, że jeszcze tego samego dnia poznamy kolejne nazwisko w zespole Lwów. Tak też się stało, a całą Polskę obiegła informacja, że do kadry dołączył Bartosz Smektała, czyli jeden z najlepszych żużlowców młodego pokolenia.

Bartosz Smektała swoje pierwsze kroki stawiał w Unii Leszno. To w tym klubie w wieku 15 lat stał się posiadaczem licencji żużlowej. W najsilniejszej żużlowej lidze świata zadebiutował już rok później. Wystartował trzy razy i zapisał na swoim koncie, razem z bonusami, 7 punktów. Dzięki temu na koniec sezonu otrzymał srebrny krążek Drużynowych Mistrzostw Polski. Lata 2015-2020 to pasmo sukcesów dla Unii oraz Bartosza. Z bykiem na piersi pięć razy podnosił złoty medal PGE Ekstraligi. Sezon 2020 był jego pierwszym jak senior. Wystartował w 80 wyścigach, podczas których łącznie z bonusami wywalczył 149 punktów, co dało mu średnią 1,863. Smektała od czterech lat może pochwalić się wysoką i regularną formą na poziomie średniej biegopunktowej rzędu 1,8. Trzy razy stawał na podium Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. W 2017 i 2019 roku zdobywał srebrne medale, a w 2018 roku tytuł mistrzowskik:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego transferu. Jest bardzo młody i perspektywiczny. Wiele razy startował na częstochowskim torze – mówił prezes Eltrox Włókniarza Częstochowa, Michał Świącik.

Nietrudno zauważyć, że działacze klubu spod Jasnej Góry przebudowując zespół postanowili postawić na młodość. Doświadczonych weteranów żużlowych w klubie zastąpili bardzo utalentowani 24-letni Kacper Woryna i 22-letni Bartosz Smektała. Najprawdopodobniej ma to związek z nowym przepisem w PGE Ekstralidze. W każdym zespole musi znaleźć się zawodnik w wieku do 24 lat. Odmłodzenie składu po sezonie zakończonym na 5. miejscu powinno dobrze wpłynąć na częstochowski klub. Do zespołu Lwów w najbliższych dniach prawdopodobnie dołączy jeszcze Jonas Jeppesen:

Taka jest moja wizja zespołu. Chce budować zespół złożony z młodych zawodników. To ma być zespół na lata.

Włókniarz przeprowadził w ostatnim czasie mądre i przemyślane transfery. Miejmy nadzieję, że ściągnięci zawodnicy pozwolą biało-zielonym powalczyć o złote medale w nadchodzącym sezonie PGE Ekstraligi.

KP
INFO: wlokniarz.com

Skip to content