Źródło fot: czestochowa.slaska.policja.gov.pl

Na drodze krajowej numer 43 w Opatowie, kłobucki patrol drogówki 12 kwietnia zatrzymał nietrzeźwego kierowcę ciągnika. Miał on…. 2,5 promila alkoholu we krwi.

Anonimowe zgłoszenia coraz częściej okazują się pomocne dla kłobuckich policjantów. Na początku kwietnia tym właśnie sposobem został zatrzymany 36-letni mieszkaniec gminy Miedźno, który w swojej krwi miał ponad 3 promile alkoholu. Poniedziałkowy incydent z udziałem kierowcy ciągnika miał takie samo podłoże – alkohol, rozwinięcie – anonimowe zgłoszenie oraz zakończenie – zatrzymanie. W szczegóły zdarzenia wprowadza rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku sierż. sztab. Marlena Wiśniewska:

-W poniedziałek ok. godziny 21:00 oficer dyżurny kłobuckiej komendy otrzymał anonimowe zgłoszenie, z którego wynikało, że po drodze krajowej numer 43 miał poruszać się nieoświetlony ciągnik rolniczy. Stwarzał on realne zagrożenie w ruchu lądowym. Skierowany na miejsce patrol drogówki zauważył opisywany ciągnik z miejscowości Opatów. Pojazd ten nie posiadał sprawnego tylnego oświetlenia i był niewidoczny dla innych uczestników ruchu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 54-letniego kierującego. Okazało się, że miał on w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. Ponadto kierował pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień. Sprawą nietrzeźwego kierującego zajmą się teraz kłobuccy policjanci. Mężczyźnie grozi wysoka grzywna oraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator i sąd.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości uznawane jest za przestępstwo. Można pomyśleć, że kierowca z cofniętym uprawnieniem do kierowania pojazdami powinien o tym wiedzieć i pamiętać. Tak się jednak nie stało. W związku ze Światowym Dniem Trzeźwości przypadającym 15 kwietnia należy zaznaczyć, że alkoholizm jest wciąż narastająca w polskim społeczeństwie chorobą. Nie tylko sam uzależniony, ale także osoby przebywające w jego otoczeniu są narażone na niebezpieczeństwo. Policja apeluje do kierowców o rozsądek i wyobraźnię oraz by nigdy nie wsiadać po alkoholu za kierownicę.

VW

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content