Kolejny przestępca wpadł podczas rutynowej kontroli

Fot. Policja

Tydzień temu częstochowscy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej samochód. Okazało się, że samo zatrzymanie było zaledwie początkiem interwencji.

Szczegóły sprawy przybliża podkom. Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej Policji:

Kryminalni z Częstochowy w poniedziałek zatrzymali do kontroli drogowej znanego im 20-sto latka. W jego BMW wyczuwalny był charakterystyczny zapach marihuany, jednak mężczyzna nie miał przy sobie narkotyków. Patrol Policji pojechał więc z mężczyzną do jego miejsca zamieszkania i tam, podczas przeszukania, policjanci znaleźli biały, zbrylony proszek. Było to ponad 25 gram kokainy.

Znaleziona kokaina | Fot. Policja

Policyjni eksperci szacują, że wartość czarnorynkowa przejętej kokainy może osiągnąć nawet 10 tysięcy złotych.

Młody mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do częstochowskiej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją prokuratora, 20-sto latek został objęty policyjnym dozorem, a o jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

To już kolejny podejrzany, który wpadł podczas rutynowej kontroli. Przestępcy z naszego regionu mają ostatnio bardzo trudny czas w związku z kontrolami drogowymi. Zatrzymanemu dwudziestolatkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

RG

Skip to content