Kolejny śmiertelny wypadek w częstochowskim

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło 25 lutego ok. godz. 17.30 w miejscowości Nierada. 37-letni obywatel Ukrainy, kierując samochodem marki Daewoo, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo.

W wyniku odniesionych obrażeń niestety zginął na miejscu. Ze wstępnych ustaleń policjantów ruchu drogowego, obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że przyczyną wypadku mogło być niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. To już szósty wypadek drogowy ze skutkiem śmiertelnym w tym roku.

– Jak wynika z policyjnych analiz, prędkość jest jednym z głównych czynników mających wpływ na tragiczne skutki wypadków drogowych. W 2019 roku na terenie powiatu i miasta Częstochowy doszło do 500 zdarzeń drogowych spowodowanych przez nadmierną prędkość, w tym do 66 wypadków, w których śmierć poniosły 4 osoby, a 94 zostały ranne – mówił oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie Sabina Chyra-Giereś.

Ponadto policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania prawie 400 kierowcom, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, a ponad 40 praw jazdy zostało zatrzymanych za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

– w ubiegłym roku policjanci ukarali ponad 12 tys. kierujących, którzy nie dostosowali prędkości do obowiązujących przepisów. Natomiast od stycznia 2020 roku policjanci ujawnili już ponad 2 tys. piratów drogowych na częstochowskich drogach – dodał rzecznik KMP w Częstochowie.

Tegoroczne statystyki na drogach Częstochowy i powiatu nie wyglądają pozytywnie. Od początku stycznia doszło do ponad 760 zdarzeń drogowych, w których blisko 70 osób zostało rannych, a sześć poniosło śmierć. Wśród ofiar aż cztery przypadki to osoby piesze.

BNO
Fot.: KMP w Częstochowie