Kominalia, czyli juwenalia PCz i UJD

W dniach 19-21 maja Politechnika Częstochowska oraz Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie organizują wspólne juwenalia.

Tegoroczna studencka impreza poza dobrą zabawą ma podkreślić również fakt możliwości pomocy częstochowskim studentom z Ukrainy, dzięki prowadzonej zbiórce. Tegoroczne juwenalia w przeciwieństwie do wcześniejszych odsłon, odbędą się w kilku lokalizacjach.

– Już w czwartek na La Playa w Parku Lisiniec odbędzie się pierwszy dzień naszej zabawy. Będzie to dzień sportu z plażowymi rozgrywkami. Wieczorem będzie natomiast plażowa impreza pod gołym niebem. Piątek to dzień z koncertami. Rozpoczniemy go oficjalnym otwarciem. Studentki z Ukrainy będą wykonywały piosenki w swoim ojczystym języku. O 19:30 zagra Miły ATZ, o 20:45 – Dwa Sławy, o 22:00 – Kukon, a później impreza z DJ-em pod sceną. Sobotę rozpoczniemy igrzyskami akademików, po których odbędzie się przegląd studenckich kapel. Od 18:30 znów będzie koncertowo: zagrają kolejno: Nowator, Clödie, zespół Koniec Świata oraz Mrozu. Później znów będziemy się bawić z DJ-em pod sceną – mówiła Małgorzata Walczak, przewodnicząca samorządu studentów Politechniki Częstochowskiej.

W piątek poza koncertami będzie niepowtarzalna możliwość wzięcia udziału we wspólnym grillu z rektorami uczelni.

– To chyba jedyna okazja do tego, by studenci mogli zobaczyć przedstawicieli naszej władzy z zupełnie innej perspektywy. Każdy może z tego skorzystać i wynieść ciekawe doświadczenie – tłumaczyła Karolina Woźniak, reprezentująca Uniwersytet im. Jan Długosza w Częstochowie.

Szczegółowy program juwenaliów jest dostępny na stronach i facebookach Politechniki Częstochowskiej oraz Uniwersytetu im. Jana Długosza.

BNO

 

Galeria: Radio Fiat

Skip to content